تصاویر شاخص در وردپرس بخش ۳ + فیلم آموزشی

5/5 - (8 امتیاز)

تصاویر شاخص در وردپرس بخش ۳ + فیلم آموزشی و استفاده از توابع مربوط به تصاویر بند انگشتی با استفاده از مستندات وب سایت wordpress.org .

به نام خدا با قسمت سوم افزودن تصاویر شاخص به پوسته های وردپرس و آموزش تابع get_the_post_thumbnail در خدمت شما هستم و در قسمت قبلی تصوویر شاخص در وردپرس بخش ۲ + فیلم آموزشی کار با تابع the_post_thumbnail رو فرا گرفتین اگر قسمت های قبل را مشاهده نکردین توصیه می کنم از آموزش کد نویسی و تکنیک وردپرس حتما فیلم های آموزشی قبلی رو دانلود و مشاهده کنید. با یکی دیگه از مجموعه ترفند ها و آموزش های حرفه ای وردپرس از بخش آموزش کد نویسی و تکنیک وردپرس در خدمت شما هستیم از عنوان مطلب جاری مشخصه می خوام به شما افزودن تصاویر شاخص به پوسته های وردپرسی رو آموزش بدم که با نام دیگر تصاویر شاخص هم ازون یاد میشه شاید سوال پیش بیاد تصاویر شاخص یعنی چی ؟ خب تصاویر شاخص تصویر کوچکتری از تصویر واقعی هست که ازون با عنوان ریز عکس هم در وردپرس یاد میشه و میتونیم تو همه صفحات از قبیل index.php ( خانه ) ، single.php ( ادامه مطلب ) ، page.php ( برگه ها ) ، category.php ( دسته بندی ها ) ، archive.php ( آرشیو بایگانی ) و … استفاده کنیم خیلی جالب هستن و زیبایی خاصی به صفحات ما میدن و مسئله ای که حائز اهمییت هست اینه که وقتی از تصاویر شاخص در صفحات سایتمون استفاده می کنیم بارگذاری صفحات سایت ما یا همون لود سایت بهتر میشه و ، سایت هایی که بازدید بالایی دارن در مصرف پهنای باندشون خیلی خیلی صرفه جویی میشه و این یکی از مسائل مهم سئو هست قابلیت تصاویر شاخص یکی از مهم ترین موارد پوسته های وردپرس هست که با بهره مند شدن از توابع حرفه ای به برنامه نویس امکان انجام کار های زیادی رو می دهد تا یک قالب حرفه ای وردپرس را طراحی کند . برای ساخت تصاویر شاخص در پوسته های وردپرس افزونه های متعددی هم وجود داره که در اینده آموزش افزدن تصاویر شاخص با افزونه به صورت فیلم آموزشی ارائه خواهد شد. دعوتتون می کنم به دیدن تصاویر شاخص در وردپرس بخش ۳ + فیلم آموزشی و پس از مشاهده این فیلم آموزشی با موارد مشروحه زیر آشنایی کامل پیدا خواهید کرد ؛ در ضمن قراره شما رو با تمام توابع مربوط به تصاویر بند انگشتی به صورت کامل در ۳۲۰ دقیقه آموزش طی شش قسمت ویدئو آموزشی آشنا کنم که به توابع به شرح زیر هست ؛ Function Reference Template Tags

Other Functions

تصاویر شاخص در وردپرس بخش 3 + فیلم آموزشی

مرجع توابع

تگ های قالب

توابع دیگر

مدت زمان این ویدئو ۷۷ دقیقه می باشد و حجم آن نیز ۱۶۷  مگابایت است برای مشاهده فیلم آموزشی با کیفیت بیشتر می تونید از vlc player استفاده کنید که میتونید از این لینک از سایت filehippo.comدانلود کنید.
توضیحات ابتدایی در مورد تصاویر شاخص ( تصاویر بند انگشتی یا همان ریز عکس ها )
ترجمه متون مستندات وردپرس با افزونه دیکشنری آبادیس در فایرفاکس ورود به وب سایت wordpress.org جهت بررسی مستندات استفاده از تصاویر شاخص در پوسته ای وردپرس
آموزش پی اچ پی و توابع وردپرس
– آموزش تابع get_the_post_thumbnail برای نمایش تصاویر شاخص بر اساس آیدی مطلب خاص ( یعنی آیدی پست خاصی را به تابع می دهیم و در صورت وجود تصاویر شاخص  آن مطلب تصویر در محلی که از این تابع استفاده شده باشد به نمایش در می آید )
آموزش استفاده از پارامتر سایز thumbnail size در تصاویر شاخص به ترتیب زیر
۱ – the_post_thumbnail(); // without parameter -> Thumbnail ( حالت بدون استفاده از پارامتر که پیشفرض خود همون حالت بند انگشتی با سایز ۱۵۰در ۱۵۰ thumbnail پیکسل خواهد بود )
۲ – get_the_post_thumbnail(‘thumbnail’); // Thumbnail (default 150px x 150px max) (حالت بند انگشتی thumbnail که سایز پیشفرض آن ۱۵۰ در ۱۵۰ پیکسل هست )
۳ – get_the_post_thumbnail(‘medium’); // Medium resolution (default 300px x 300px max) ( حالت متوسط medium سایز پیشفرض آن ۳۰۰ در ۳۰۰ پیکسل هست )
۴ – get_the_post_thumbnail(‘large’); // Large resolution (default 640px x 640px max) ( حالت بزرگ large سایز پیشفرض آن ۶۴۰ در ۶۴۰ پیکسل هست )
۵ – get_the_post_thumbnail(‘full’); // Original image resolution (unmodified) ( حالت کامل full سایز پیشفرض آن اندازه کامل تصویر هست )
۶ – get_the_post_thumbnail( array(100,100) ); // Other resolutions ( یا هر اندازه ای دیگه ای بسته به نیاز )
– بررسی پارمتر های موجود در تابع get_the_post_thumbnail
– (آیدی مطلب جاری در حلقه – سایز تصویر مورد – صفات) – آموزش تغییر صفات در پارامتر سوم تابع get_the_post_thumbnail
– آموزش کامنت کردن تک خطی و چند خطی یا توضیح کردن قسمتی از کد نویسی که بلا استفاده شود با // ، # ، /* */
– آموزش استفاده از if در پی اچ پی – آموزش استفاده از else در پی اچ پی
– آموزش افزودن کلاس اختصاصی به تصاویر بند انگشتی با کد زیر
<?php get_the_post_thumbnail( ‘thumbnail’, array( ‘class’ => ‘alignleft’ ) ); ?>
– آموزش استفاده از تابع get_pages برای نمایش برگه ها در وردپرس و توضیح مختصر پارامتر های تابع
– آموزش استفاده از حلقه foreach در وردپرس
– آموزش استفاده از تابع get_posts برای نمایش نوشته در وردپرس و توضیح مختصر پارامتر های تابع
– آموزش استفاده از تابع the_Permalink در وردپرس
– آموزش استفاده از تابع mb_substr برای جلوگیری از چاپ متن بیشتر از مقدار مورد نظر ما
– آموزش استفاده از تگ strip_tags برای پاک کردن متونی که دارای کد های html هستند
– و صد ها مورد حرفه ای ریز دیگر که به علت طولانی شدن متن مطلب امکان نوشتن توضیحات بیشتر وجود ندارد.
Styling Post Thumbnails ( تغییر استایل تصاویر شاخص ) به شرح زیر
؛

img.wp-post-image

img.attachment-thumbnail

img.attachment-medium

img.attachment-large

img.attachment-full
آموزش آپلود تصاویر شاخص در وردپرس داخل نوشته جدید
آموزش آپلود تصاویر شاخص در وردپرس برای نوشته ای که تصاویر شاخص ندارد
آموزش به دست آوردن آیدی مطالب و تصاویر در وردپرس آموزش تست و بررسی مستفیم تابع get_the_post_thumbnail برای درک بهتر شما نسبت به این تابع با پیدا کردن آیدی یک مطلب و مقدار دهی دستی  آیدی مطلب مورد نظرمان برای نمایش تصاویر بند انگشتی اون مطلب
آموزش کلید ترکیبی ctrl+w در notepad++
آموزش مخفی کردن نوشته ای خاص از برگه ها ، نوشته های سایت ، دسته بندی ، فید و … با افزونه wp-hide-post ( البته این آموزش به صورت اختصاصی در آینده ضبط و در اختیارتون گذاشته میشه )
آموزش ساخت ۵ مطلب آخر با تصاویر شاخص + عنوان و  نوشته کوتاهی از مطالب + لینک کردن تصویر و عنوان به ادامه مطلب
و صد ها مورد حرفه ای از کد نویسی استایل  و تکنیک های css

دوست گرامی قبل از دانلود این آموزش به شما توصیه میکنم برای حمایت از تدریس رایگان در وبسایت انتقادات و نظرات خودتان را برای اینجانب در نظرات سایت قرار دهید با توجه به اینکه آمار تمام دانلود هایی که توسط شما عزیزان صورت میگیرد ، در سایت موجود است و بنده مشاهده می کنم امروز کدام فیلم و به چه تعداد دانلود شده ! به همان تعداد از شما درخواست انتقاد و نظرات دارم در غیر از این صورت به زودی این وب سایت را می بندم و میرم دنبال زندگی شخصی خودم ! چون ادامه راه با در نظر گرفتن خرید حجم از مخابرات آپلود رایگان تدریس رایگان و از همه مهم تر گذراندن وقتم به بطلات اصلا قابل درک نیست امید وارم توصیه بنده رو فراموش نکنید با تشکر. ارادتمند : مسلم فلاح نیت

دانلود تصاویر شاخص در وردپرس بخش 3 + فیلم آموزشی

5/5 - (8 امتیاز)
دلگرمی ما جهت تولید آموزش های بیشتر با همراهی شما میسر می شود
ارائه امتیاز به این مطلب منت محب آمیز شما بر سر ماست
برای ارتقا علم در کشور سهم خود را در ارائه امتیاز به ما اهدا نمایید.
با تشکر از محبت بی کرانتان : ارادتمند مسلم فلاح نیت

مسلم فلاح نیت

مسلم فلاح نیت هستم...

۳۲ دیدگاه

 1. dada   •  

  با سلام اقای فلاح نیت واقعا سایت خوبی دارید و هر روز سر میزنم ولی الان یه مشکلی هست فک کنم هاست دانلود خاموش شده اخه ای دی ام این اخطار رو میده لطفا چک کنید

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام خسته نباشید از اطلاع رسانی شما ممنون هستم مشکل حل شد اگر مشکلی وجود داشت لطفا اطلاع دهید و اگر مشکلی برای دانلود وجود نداشت باز هم لطف کنید واطلاع دهید تا خیالم راحت شود با تشکر.
   ارادتمند : مسلم فلاح نیت

 2. عرفان قادری   •  

  ببخشید میشه آموزش طراحی قالب وردپرس رو بزارین (البته نه شش ماه دیگه)

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام متاسفانه به علت تخصصی بودن این موضوع فعلا امکان تدریس این مبحث نیست شاید در سایر وب سایت ها مشاهده کرده باشید که خیلی راحت میان و میگن آموزش طراحی قالب وردپرس !! و در یه ساعت یا 10 ساعت به شما آموزش میدن قالب وردپرس طراحی کنید ! من اقدام به تدریس این جلسه نمی کنم شروع هم کردم نزدیک به 300 ساعت آموزش در مورد طراحی قالب باید برای شما آماده کنم پس عجله نکنید و صبور باشید وعده اون رو به شما دادم و در زمان معین روی وب سایت قرار خواهد گرفت چون در حال حاظر هم در حال تدریس این دوره هستم و موعدش که برسد در سایت قرار خواهد گرفت با تشکر.
   ارادتمند : مسلم فلاح نیت

   • davood01   •  

    حق با شماست – واقعا سایت های دیگه از هول حلیم افتادن تو دیگ و فقط دارن فایل های ۴۰ – ۵۰ مگ بی محتوا ارائه میدن و از حرفه ای بودن واقعاً دور هستند .

    • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

     ممنونم لطف داری

 3. رضا مزارعی   •  

  ببخشید اگه ممکنه یه آموزش در مورد تابع query_post بزارین چون تابع خیلی مهمی هستش

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام چشم اون رو هم به زودی تدریس خواهم کرد از اینکه به جمع دوستان و همراهان آموزش 98 اضافه شدین خوشحالم و امید وارم همیشه شاهد وجودتان در جمع دوستان آموزش 98 تی باشم با تشکر.
   ارادتمند : مسلم فلاح نیت

 4. عرفان قادری   •  

  سلام … من میدونم که تدریس دوره طراحی قالب وردپرس کار سختی هست ، ولی خوب نمی خواد اینقدر به خودتون زحمت بدین ، 300 ساعت مگه چه خبره .. در این صورت اگه شما بخواین روزی یک ساعت هم که شده فیلم ضبط کنید در این صورت ضبط و آپلود این مجموعه حداقل یک سالی زمان خواهد برد … خوب می شد به جای این آموزش های تکی که میزارین همه رو تویه یک آموزش گنجوند و اینطوری درک کاربرا هم از آموزش ها بیشتر می شد و برای خودتون هم بهتر می شد .. در غیر اینصورت اگه شما بخواین یک دوره جدا برای طراحی قالب وردپرس ضبط کنید باید دوباره همه چیزارو اونجا هم بگید
  به هر حال ببخشید که اینقد حرفه زدم .. فقط امیدوارم که هر موقع که میخواین اون دوره رو شروع کنید زیاد دور نباشه!
  یا علی!

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   آقای قادری صبور باشید !

 5. مرتضی   •  

  سلام مرسی از آموزش های خوبتون ..

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام خواهش می کنم متشکرم

 6. مرتضی   •  

  ببخشید قسمت بعدی رو کی قرار میدین ؟

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   انشا الله اگر خدا بخواد فردا !

 7. hamidreza   •  

  ممنون بابت آموزش بسیار عالی

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام این نظر لطف شماست

 8. e.ghaderi20   •  

  از شما خواهشمندم که از این به بعد ویدئو هاتون رو روی یه هاست دیگه هم آپلود کنید چون یکی مثل من که اینترنته حجمی داره مجبوره شبا دانلود کنه ولی سرعت دانلود من از سایت شما در موقع شب بعد از ساعت دو 30 کیلوبایت بیشتر نیست و این در حالی است که سرعت دانلود من از سایت شما در روز حدود 200 کیلوبایت هست .. خواهشمندم به این مسئله هم توجه کنید!

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   این مشکل مربوط به اینترنت هست البته اگر سرور ایرانی داشته باشم هم به چش نمیاد ! مشکل ولی چه میشه کرد کم ما و کرم شما باید تحمل کنید تا از نظر مالی به توانی برسم که از خود سایت در یارم و به خودش خرج کنم برای آسایش تمام دوستان و اللخصوص خودم !

 9. e.ghaderi20   •  

  سلام من آموزش رو با هزار بد بختی دانلود کردم ، ولی … یه چیز واقعا تو ذوق می زد ، و اون رزولیشن بالای کامپیوتر شما بود . از شما خواهشمندم که از این آموزش به بعد آموزش هاتون رو با رزولیشن 1024 در 768 تهیه کنید ، بخدا حیف هست که آموزش هایی با این کیفیت این طوری نمایش داده بشه و این بهتر نیست در اول هر ویدئو یک تیزر بزارین تا این که بیاین و لوگوی سایت رو بصورت بسیار بزرگ در بیارین ؟
  خوب اگه بخواین از لوگو استفاده کنین اونم از نوع بزرگش من و حالا شاید خیلی از کاربرا نتونیم روی آموزش تمرکز کامل کنیم ..

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام در پاسخ به شما باید عرض کنم رزولیشین این فیلم روی 1024 در 638 هست ! یعنی کمتر از 768 در مورد لوگو هم باید عرض کنم خیر این امکان وجود نداره که لوگو رو بر دارم ! و تیز بزارم اول فیلم به هیچ وجه این کار رو انجام نمیدم چون فقط کافیه این فیلم هایی که تولید می کنم رو روی پکیج های آموزشی یه سایت ببینم بعدش من میدونم باهاشون و فتا ! با تشکر.
   ارادتمند : مسلم فلاح نیت

 10. e.ghaderi20   •  

  خوب لاعقل کمرنگ ترش کنید ! D:

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   ببینید آقای قادری من این لوگو رو دارم به صورت شیشه ای میزارم و به شفافیت 8 درصد یعنی فقط کافیه بزارم روی 7 درصد تمام ! دیگه دیده نمیشه ! پس لطفا درک کنید و صبور باشیدو به مطالب هاشیه ای نچسپید در اصل فیلم رو یاد بگیرید که به مرور زمان وقتی به سن بنده رسیدین دست 4 نفر رو بگیرید با تشکر.
   ارادتمند : مسلم فلاح نیت

 11. e.ghaderi20   •  

  خوب پس دیگه حتما میتونید اندازه فونت ها رو در نودپد بلاش پلاس بزرگ کنید دیگه؟

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام چشم این مورد رو به روی چشم ! خیلی خوب گفتین ! ممنونم از یادآوری دقت نکرده بودم !

 12. javad8   •  

  ممنون بابت آموزش های خوبتون

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام شما لطف دارید !

 13. محمد   •  

  ممنون از /اموزش هاي عاليتون
  منتظر اون 300 ساعت هم بي صبرانه هستم
  موفق باشيد

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام لطف دارید چشم حتما

 14. TARA   •  

  سلام.با تشکر و خسته نباشید،موفق باشید.

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   ممنونم لطف دارید

 15. web-designer   •  

  سلام مهندس
  سایت خوبی داری ! موفق باشی .. امیدوارم به این صورت پیش بری و در تمامی زمینه ها پیشرفت موثری داشته باشی

  • مدیر فلاح نیت   •     مدیر

   سلام ممنونم دوست دارم تو بقیه فیلم ها هم نظرات شما رو مشاهده کنم با تشکر
   ارادتمند : مسلم فلاح نیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *